1. جرثقیل بناگستر
 2. ساخت انواع جرثقیل کارگاهی و سوله
 3. سازنده جرثقیل سقفی کارگاهی و سوله

سازنده جرثقیل سقفی کارگاهی و سوله

سازنده جرثقیل سقفی این دستگاه را از بدنه‌ای از جنس تیرآهن و همچنین یک قلاب و کابل جهت حمل اجسام بر روی تیرآهن طراحی کرده‌ است. در واقع در این نوع جرثقیل از دو ریل استفاده شده که آن‌ها را در موازات هم قرار داده‌اند. به نحوی که به شکل افقی در طول یک مکان واقع شده‌اند. سازنده و طراح این دستگاه حرکت جرثقیل را روی این ریل‌ها در ۶ جهت در نظر گرفته است. این کار باعث می‌شود تا حمل و جابجایی بار به وسیله جرثقیل بسیار راحت صورت بگیرد.

جرثقیل بناگستر، سازنده برتر جرثقیل سقفی و دروازه‌ای در ایران

تولید‌کنندگان، جرثقیل سقفی را جهت استفاده در محیط‌های بزرگ و مسقف همانند سوله‌ها و سالن‌های بزرگ صنعتی طراحی کرده‌اند. در صورت نیاز به خرید این نوع جرثقیل می‌توانید انواع آن را از مجموعه جرثقیل بناگستر خریداری نمایید.

سازنده جرثقیل سقفی چه مزیت‌هایی را برای این دستگاه در نظر گرفته است؟

استعلام قیمت جرثقیل سقفی

از جمله مزیت‌های مطرح شده از سوی سازنده جرثقیل سقفی در زمان ساخت این دستگاه عبارتند از:

 • کاهش چشمگیر هزینه‌های انجام کار
 • صرفه‌جویی در زمان و اتمام به موقع پروژه‌ها
 • کاهش خسارات و آسیب‌های انسانی
 • قابلیت نصب و تنظیم راحت در محیط‌های مسقف
 • صرف هزینه اندک جهت سرویس و نگهداری جرثقیل سقفی
 • دسترسی راحت در ابعاد مختلف
 • عدم نیاز به مهارت و نیروی خاص برای استفاده از آن
 • برخورداری از سیستم موقعیت‌یابی دقیق
 • عملکرد بسیار راحت و روان
 • امکان جابجایی اجسام سنگین با آن
 • کاهش قابل توجه انرژی

سازنده جرثقیل سقفی قیمت دستگاه را بر چه اساسی محاسبه می‌کند؟

سازنده جرثقیل سقفی آن را در انواع مختلف و با ظرفیت‌های متنوع طراحی و راه‌اندازی می‌کند. در نتیجه قیمت دستگاه نیز بر اساس مواردی مانند نوع و مدل آن، کارکرد و میزان قدرت و در نهایت میزان ظرفیت جرثقیل محاسبه می‌شود. در واقع هرچه قدرت جرثقیل سقفی بیشتر باشد میزان سرعت جابجایی و عملکرد آن نیز بیشتر خواهد بود. در نتیجه قیمت آن نیز نسبت به قیمت جرثقیل‌های ضعیف‌تر بالاتر می‌باشد. به عنوان مثال قیمت جرثقیل تک پل کمتر از قیمت جرثقیل سقفی دوپل است.

ساخت جرثقیل سقفی دوپل

انواع کاربرد‌های مطرح شده دستگاه جرثقیل سقفی

دستگاه جرثقیل سقفی از جمله پرکاربرد‌ترین سازه‌هایی است که توسط سازنده جرثقیل سقفی طراحی و ساخته شده است. این نوع جرثقیل قابل استفاده در تمامی موقعیت‌ها و مکان‌ها می‌باشد. طراحی آن به گونه‌ای صورت گرفته که استفاده از آن را بسیار آسان نموده است. جرثقیل سقفی را در انواع مختلفی تولید می‌کنند که هر کدام از آن‌ها از قابلیت استفاده در محیط‌های مختلف برخوردار می‌باشند. علاوه بر آن هر نوع جرثقیل سقفی دارای سرعت متفاوتی نسبت به بقیه مدل‌ها است. بر همین اساس از مدل‌های پر سرعت می‌توان در کارخانه‌های صنعتی استفاده کرد. زیرا موجب سرعت دهی و پیشبرد سریع کار‌ها می‌شوند. این در حالی است که از نوع کم سرعت آن نیز می‌توان در کارگاه‌ها و کارخانه‌های کوچک صنعتی و تولیدی بهره گرفت.

انواع مدل‌های ساخته شده این دستگاه توسط سازنده جرثقیل سقفی

سازنده جرثقیل سقفی این دستگاه را در انواع مختلفی تولید و روانه بازار کرده است. از جمله انواع جرثقیل سقفی:

 • مدل تک پل:

تولید‌کنندگان این مدل را از یک تیر به همراه بالابر طراحی نموده‌اند.

 • مدل دوپل:

سازندگان این مدل از جرثقیل‌های سقفی نوع دو پل را از دو تیرچه که در کنار هم قرار داده شده‌اند تولید کرده‌اند.

 • مدل روبه بالا:

این مدل دارای باندی در بالای تیر‌ها می‌باشد. به همین دلیل این مدل از جرثقیل سقفی را به عنوان مدل استاندارد معرفی کرده‌اند.

نکته مهم درباره سازنده جرثقیل‌های سقفی

به طبع سازنده جرثقیل سقفی جهت ساخت و تولید چنین سازه مهم و حساسی که در صنایع مختلف کاربرد‌های بسیار دارد، به لوازم و تجهیزات متعددی نیاز دارد. استفاده از این تجهیزات باعث می‌شود تا دستگاهی با ساختار هماهنگ و یکپارچه تولید کرد. در نتیجه کارایی دستگاه نیز تا حد زیادی بالا خواهد رفت. این دستگاه به دلیل کاربرد‌های متعدد باید دارای مقاومت بالایی باشد.

اجزای ساخته شده دستگاه توسط سازنده جرثقیل سقفی

سازنده جرثقیل سقفی این دستگاه را در اجزا و بخش‌های مختلفی تولید می‌کند. شناخت اجزای تشکیل دهنده این نوع جرثقیل موجب استفاده بهینه و صحیح از آن می‌شود. همچنین در صورت اختلال در عملکرد آن می‌توان قطعه و اجزای معیوب را به راحتی شناسایی کرد. از جمله اجزای تشکیل دهنده این دستگاه عبارتند از:

قلاب این نوع جرثقیل را به بالابر متصل می‌کنند تا در زمان حمل بار و جابجایی اجسام وظیفه نگهداری از بار را برعهده بگیرد.

 • وینچ

وینچ در اصل یک مجموعه است که در سیستم جرثقیل سقفی شامل سیم بکسل، قرقره و پمپ هیدرولیک می‌باشد. به عبارتی به مجموعه سیستم موتور و بالابر در جرثقیل وینچ گفته می‌شود.

سازندگان بالابر را در داخل واگن برقی جرثقیل سقفی تعبیه کرده‌اند. در نتیجه با استفاده از زنجیر طناب و سیم می‌توان بار را در جهت بالا و پایین حرکت داد و آن را جابجا کرد.

 • پل جرثقیل سقفی

تولید‌کنندگان جرثقیل سقفی در ساختار آن بخشی را به نام پل تعبیه کرده‌اند که جزء بخش‌های فوق‌العاده مهم این دستگاه بشمار می‌آید.

 • واگن برقی جرثقیل سقفی

وظیفه خطیر واگن برقی طراحی شده در این نوع جرثقیل پشتیبانی از بالابر است. حرکت واگن برقی در جرثقیل سقفی به شکل افقی و در امتداد پل‌ها می‌باشد.

اجزای ساخته شده دستگاه توسط سازنده جرثقیل سقفی

 • ریل جرثقیل سقفی

ریل جرثقیل سقفی را در انواع مختلفی تولید می‌نمایند. این قطعه به دلیل کاربرد‌های بسیار جزء قطعات مهم و اصلی دستگاه بشمار می‌آید. باند باری جرثقیل مسئول پشتیبانی از این قطعه است.

ساخت جرثقیل سقفی برقی کارگاهی

 • ضربه گیر:

ضربه گیر دقیقاً مانند یک ترمز برای جرثقیل سقفی عمل می‌کند. در نتیجه نیرو وارده بر جرثقیل را جذب کرده و میزان ضربات وارده بر آن را تا حد زیادی کاهش می‌دهد.

 • راهبر طولی یا کلگی:

طراحان و تولید‌کنندگان این نوع جرثقیل راهبر طولی را در دو سمت پل جرثقیل قرار داده‌اند. این امر موجب می‌شود تا جرثقیل قادر به حرکت طولی شود.

 • ریموت:

ریموت تنها قطعه مجزا از جرثقیل سقفی است که با کنترل حرکات جرثقیل هدایت و وظیفه فرمان دادن به آن را بر عهده دارد.

علاوه بر موارد ذکر شده سازندگان این نوع جرثقیل اجزای دیگری برای این دستگاه در نظر گرفته‌اند. از جمله:

۱. سیستم برق‌رسانی

۲. باند حرکت

۳. موتور گیربکس

۴. ستون‌ها

۵. جک‌های تعادل جرثقیل

۶. چرخ دستی

۷. کامیون‌های انتهایی و دیگر قطعات کوچک و بزرگ

جمع‌بندی

مجموعه جرثقیل بناگستر فروشنده و سازنده جرثقیل سقفی است که انواع این دستگاه را با کیفیت بالا در اختیار خریداران قرار می‌دهد. این شرکت به عنوان یکی از تولید‌کنندگان و فروشندگان پیشرو در رابطه با جرثقیل و قطعات آن آماده ارائه محصولات خود به مشتریان می‌باشد.

دسته‌ها: ساخت انواع جرثقیل کارگاهی و سوله
مقالات مرتبط

پیمانکار و مجری ساخت و نصب جرثقیل سقفی و دروازه‌ای کارگاهی و سوله

پیمانکار جرثقیل سقفی، اصلی‌ترین و مهم‌ترین وظایف مربوط به طراحی، ساخت و نصب جرثقیل سقفی را به عهده دارد. جرثقیل‌های سقفی و دروازه‌ای جزء پراستفاده‌ترین و متداول‌ترین انواع جرثقیل‌ها هستند…
ادامه مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست
مشاوره رایگان