1. ساخت انواع جرثقیل
  2. مقالات
  3. لیست قیمت خرید انواع جرثقیل سقفی برقی، زنجیری و دستی کارگاهی و سوله

لیست قیمت خرید انواع جرثقیل سقفی برقی، زنجیری و دستی کارگاهی و سوله

اگر جستجویی تحت عنوان خرید و قیمت جرثقیل سقفی در اینترنت داشته باشید با وب‌سایت‌های زیادی مواجه می‌شوید که در زمینه ارائه خدمات تولید و طراحی انواع جرثقیل‌های بکسلی، زنجیری، تک پل، دوپل و مدل‌های مختلف بالابر فعالیت می‌کنند و عمده تلاش آن‌ها، ایجاد یک فضای رقابتی بر حسب مقایسه قیمت و کیفیت است. بیشتر آن‌ها روی دو موضوع ذکر شده مانور می‌دهند. اما در ادامه قصد داریم بیش از هر چیزی، در مورد قیمت انواع جرثقیل‌های دستی کارگاهی و مدل‌های سوله‌ای و تفاوت کیفیت این محصولات در رده‌های مختلف عرضه در بازار توضیحاتی را به شما ارائه دهیم.

از نظر بسیاری از کسانی که قبلاً تجربه خرید انواع جرثقیل سقفی را داشتند، انتخاب یک نمونه باکیفیت و استاندارد متناسب با نیاز یک سرمایه‌گذاری بلندمدت محسوب می‌شود. چون به‌هرحال انتظار نمی‌رود که مدام این دستگاه تعویض و یا  تعمیر و سرویس شود.

برند‌های زیادی در بازار ایران در زمینه تولید، طراحی و محاسبه توان و در نهایت فرآوری این دستگاه‌ها فعالیت می‌کنند که تفاوت اصلی آن‌ها در تجربه، کیفیت کار و همین‌طور استفاده از متریال، الکتروموتور و… است. درصورتی‌که در آینده نزدیک قصد بروز کردن تجهیزات و یا خرید لوازم موردنیاز در کارخانه، شرکت و یا تجارت خود را دارید می‌توانید در ادامه نکات کلیدی و مهمی را در مورد بررسی و انتخاب این دستگاه‌ها مطالعه نمایید.

قیمت جرثقیل سقفی

انواع جرثقیل سقفی موجود در بازار ایران

به‌طورکلی اگر بخواهیم فرم ساخت و تولید این محصول را به شما توضیح دهیم می‌توانیم بگوییم که جرثقیل سقفی در مدل‌های تک پل و دو پل، دو پل با کالسکه گردان، مدل‌های رو نشین و آویز در بازار عرضه می‌شود. یک دسته‌بندی کلی‌تر نیز برای آن در نظر گرفته شده است که تحت عنوان مدل‌های دستی و برقی شناخته می‌شود. به طبع جرثقیل سقفی برقی قیمت بالاتری دارد و معمولاً از نظر کارایی برای شرکت‌هایی که حجم جابه‌جایی بار زیادی دارند یک پیش‌نیاز است.

به‌طورکلی دسته‌بندی این دستگاه‌ها بر اساس میزان باری که جابه‌جا می‌کنند، فضای کاری، حجم و وزن بار و در نهایت هزینه‌ای که کارفرما قصد پرداخت آن را دارد مشخص می‌شود. مدل‌های سقفی دارای حرکت‌های مختلفی از جمله بالا، پایین، چپ و راست، عقب و جلو هستند. عموماً این دستگاه‌ها برای جابه‌جایی انواع محصولات، ماشین‌آلات و یا به جهت تعمیرات و یا انتقال تجهیزات در ساختمان‌ها مورداستفاده قرار می‌گیرند.

نکات کلیدی استعلام قیمت و خرید جرثقیل سقفی

قبل از این که به سراغ استعلام قیمت خرید انواع جرثقیل سقفی مدل‌های زنجیری، دستی و کارگاهی بروید باید تعریف درستی از هرکدام از آن‌ها داشته باشید. به‌هرحال حجم و میزان کاری که از این دستگاه‌ها انتظار می‌رود بر اساس قدرت و ساختار آن‌ها متفاوت است. مثلاً یک دستگاه جرثقیل سقفی ممکن است به‌صورت 24 ساعته و در تمامی ایام هفته فعال باشد. تعداد شیفت‌های روز و تعداد روز‌های هفته، دقیقاً باید پیش از انتخاب و خرید جرثقیل سقفی مشخص باشد.

استعلام قیمت جرثقیل سقفی

تعیین حوزه فعالیت و حیطه کاری

اولین مسأله‌ای که باید پیش از استعلام قیمت و خرید جرثقیل سقفی به آن دقت داشته باشید حوزه کاری و نوع فعالیت شما است. نام این فاکتور تعیین در بازار مربوط به انواع مدل‌های جرثقیل سقفی، کلاس کاری خواهد بود. منطقاً شما باید پیش از هر کاری، حرکت طولی و عرضی، زاویه حرکت، طول سوله، کارخانه و یا انبار و همین‌طور ارتفاع و حجم باربری را مشخص کنید. کلاس کاری در واقع تعیین خواهد کرد که دستگاه شما باید در نهایت با چه هزینه‌ای طراحی شود و آیا برای خرید این دستگاه نیاز به یک سری ویژگی‌ها و امکانات اضافه نیز خواهید داشت یا خیر.

محل نصب جرثقیل سقفی

پس از آن‌یکی از مهم‌ترین نکاتی که باید در هنگام خرید جرثقیل سقفی به یاد داشته باشید آن را بادقت بررسی کنید، محل نصب خواهد بود. معمولاً این دستگاه‌ها را در داخل سالن نصب‌کرده و بدون محدودیت از آن برای انتقال بار، جابه‌جایی بین طبقات و یا قراردادن روی خودرو‌ها و ترانزیت استفاده می‌کنند. هیچ محدودیتی نیز مورداستفاده از این دستگاه در انواع محیط‌های کارگاهی، ساختمانی و… وجود ندارد.

لیست قیمت جرثقیل سقفی

اجزای ساختار جرثقیل سقفی

امروزه بیشتر جرثقیل‌های سقفی که در بازار ایران موجود هستند از مقاطع فولادی و آلیاژ‌های آلومینیوم ساخته می‌شوند. هر چه حجم فولاد بیشتر باشد به طبع دستگاه سنگین‌تر  و قیمت آن گران‌تر خواهد شد. از طرفی معمولاً مقاومت وزن جرثقیل سقفی نیز به همین منوال افزایش می‌یابد. شما باید نوع خدمات و انتظارتی که از دستگاه را دارید با طراح و سازنده در میان بگذارید و سپس از او استعلام قیمت بگیرید.

یکی از مهم‌ترین فاکتور‌های تشخیص کیفیت ساخت این دستگاه‌ها مقایسه قیمت خواهد بود. به طبع شرکت‌هایی که در این زمینه فعالیت گسترده، تجربی‌تر و همین‌طور تخصصی‌تری داشته باشند نرخ قیمتشان خیلی پایین‌تر از حد بازار نیست. در مقابل تعدادی از شرکت‌ها ممکن است خیلی قیمت ارزان‌تری به شما پیشنهاد دهند که متأسفانه بسیاری از آن‌ها حاشیه سود خود را با به‌کاربردن مواد اولیه و فولاد کم‌کیفیت جبران می‌کنند و یا در نهایت سرهم‌بندی، مهندسی و طراحی دستگاه‌ها به‌درستی انجام نمی‌شود.

شناخت و انتخاب تولیدکننده جرثقیل سقفی

تفاوتی ندارد که قصد خرید جرثقیل سقفی برقی یا دستی را دارید، در نهایت یکی از مهم‌ترین نکاتی که باید به آن توجه کنید اصالت شرکت سازنده طراح خواهد بود. برند‌های مختلفی در این زمینه فعالیت می‌کنند که تنها برخی از آن‌ها مجوز‌های رسمی فعالیت در زمینه طراحی و تولید جرثقیل سقفی را دارند و می‌توانند بر اساس صنف به شما قیمت بدهند. به‌هرحال نظارت‌های لازم روی این شرکت‌ها انجام شده و قابل‌اعتمادتر هستند.

شرکت بناگستر در حال حاضر یکی از بزرگ‌ترین توسعه‌دهندگان و ارائه‌دهندگان خدمات طراحی و تولید جرثقیل سقفی مدل‌های برقی و دستی و انواع سری‌های زنجیری، کارگاهی و… در بازار ایران است. به جهت کسب اطلاعات بیشتر و حصول اطمینان از کنترل کیفی محصولات این مجموعه می‌توانید با تیم پشتیبانی و فروش بنا گستر تماس حاصل نموده و توضیحات لازم را دراین‌خصوص درخواست نمایید.

جرثقیل سقفی

قیمت جرثقیل سقفی برقی

از انواع جرثقیل‌های برقی سقفی در صنعت، خودروسازی، تولیدی، صنایع ریخته‌گری و فولاد، نورد، نساجی، شیمایی، دارویی و پزشکی، درودگری و… استفاده می‌شود. درصورتی‌که قصد استعلام قیمت جرثقیل سقفی برقی را دارید باید به کیفیت ساخت و مونتاژ دستگاه، جنس بدنه، جنس موتور مبدل انرژی و میزان مصرف دستگاه توجه ویژه‌ای داشته باشید.

به طبع یک برند معتبر فعال در زمینه ساخت انواع جرثقیل سقفی برقی، از قطعات با کیفتی، نوع اسلینگ درجه یک، سرعت ترالی مناسب و همین‌طور طول سیم‌کشی استاندارد و ساختار یکپارچه استفاده می‌کند. در نهایت توجه به کیفیت ساخت در این دستگاه‌ها به نفع شما و کسب‌وکارتان خواهد بود. در نتیجه پیشنهاد می‌کنیم که نسبت به آن حساس باشید.

قیمت جرثقیل سقفی دستی

معمولاً دستگاه‌های جرثقیل سقفی دستی در مدل‌هایی با توان انتقال نیم تا 25 تن در بازار عرضه می‌شوند. این مدل‌ها در نوع دوکاره با اتصال به سقف و اتصال به پایین عرضه می‌شوند و به شما امکان بلندکردن، حمل‌ونقل و جابه‌جایی در زوایای مختلف را می‌دهند. معمولاً این دستگاه‌ها در حمل بار برای مسیر‌های کوتاه، لیفتینگ و به‌صورت کند مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرند و یکی از مهم‌ترین نکات در مورد آن‌ها محل قرارگیری و نحوه کنترل است. به‌هرحال همان‌طور که اشاره شد، این دستگاه‌ها به‌صورت دستی، بلبرینگی و شیفتی کنترل می‌شوند و باید در هنگام استعلام قیمت جرثقیل سقفی دستی به سراغ مدل‌هایی بروید که بر اساس وزن موردنظر برای حمل، حوزه کاربری و محدوده نیاز شما ساخته شده‌اند.

قیمت جرثقیل سقفی زنجیری

در بحث استعلام و بررسی قیمت جرثقیل سقفی زنجیری حتماً باید موضوعاتی چون میزان تحمل وزن، متراژ زنجیر و طول آن، اطمینان تحمل بار، جنس زنجیر، جنس قطعات و… را بررسی کنید. برای جوش دادن این دستگاه‌ها از فورج استفاده می‌شود. درصورتی‌که این فورج استحکام کششی و مقاومتی لازم را نداشته باشد، پس از مدتی ازهم‌گسسته و این می‌تواند فوق‌العاده خطرآفرین باشد. ضمن این که امروزه از بلبرینگ برای افزایش طول عمر و جابه‌جایی سریع‌تر و آسان‌تر در این دستگاه‌ها استفاده می‌شود. شما می‌توانید مدل‌های چندتنی زنجیری سقفی را نیز بسته به نیاز خود در بازار ایران تهیه کنید.

البته همان‌طور که گفتیم پیش از مقایسه قیمت جرثقیل سقفی زنجیری، حتماً در خصوص شرکتی که قرار است آن را طراحی و یا عرضه کند تحقیقات لازم را داشته باشید. جرثقیل‌های زنجیری معمولاً باید گواهی بازرسی عملکردی داشته باشند و بر اساس استاندارد‌های ایزو طراحی شده و در سیستم کلاچ آن‌ها از امکان افزایش سطح درگیری استفاده شده باشد. در غیر این صورت پس از مدتی دچار مشکل می‌شوند و در خوش‌بینانه‌ترین حالت شما مدام ناچار به تعمیر و سرویس آن‌ها هستید.

چگونه با اطمینان بیشتری جرثقیل کارگاهی بخریم؟

موضوع این است که در برخی موارد شما با بررسی کلی می‌توانید کیفیت دستگاه را بسنجید. اما گاهی طول عمر و دوامی که شرکت سازنده برای یک محصول مانند جرثقیل سقفی در نظر گرفته است، صرفاً با بررسی عقبه کاری، تجربی و همین‌طور گارانتی قابل‌کنترل است. به سراغ شرکت‌هایی بروید که در عرصه تولید و طراحی و یا عرضه به شما گارانتی ضمانت معتبر و خدمات پس از فروش ارائه می‌دهند. حتماً متریال ساخت و جنس زنجیر، بلبرینگ و… را بررسی کنید. حتماً دستگاه بر اساس استاندارد‌های فنی و مهندسی ساخته شده و متریال فولادی و فلزی به‌کاررفته در آن نیز استحکام لازم را داشت باشد.

در نهایت پله آخر بررسی و کنترل کیفی، قیمت جرثقیل خواهد بود که بسیار هم مهم است.

دسته‌ها: مقالات

مقالات مرتبط

رنگ آمیزی جرثقیل | جرثقیل بناگستر

رنگ‌آمیزی جرثقیل سقفی

با توجه به فزونی هرروزه‌ی انواع سازه‌های فلزی اعم از سازه‌های فولادی من جمله انواع جرثقیل‌ها، ستون‌ها و دیگر سازه‌های فلزی و فولادی، توجه ویژه به رنگ‌آمیزی جرثقیل و بالاخص…
ادامه مطلب
جرثقیل بازویی

ساخت جرثقیل بازویی

جرثقیل بازویی (Jib crane) یکی از انواع جرثقیل‌های سقفی (Overhead lifting devices) است. زیاد پیش می‌آید که کارگران خط تولید یا انبار یا هر محیط کار صنعتی دیگری نیازمند وسیله‌ای…
ادامه مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست
Call Now Buttonمشاوره رایگان