1. جرثقیل بناگستر
  2. ساخت انواع جرثقیل کارگاهی و سوله
  3. پیمانکار و مجری ساخت و نصب جرثقیل سقفی و دروازه‌ای کارگاهی و سوله

پیمانکار و مجری ساخت و نصب جرثقیل سقفی و دروازه‌ای کارگاهی و سوله

پیمانکار جرثقیل سقفی، اصلی‌ترین و مهم‌ترین وظایف مربوط به طراحی، ساخت و نصب جرثقیل سقفی را به عهده دارد. جرثقیل‌های سقفی و دروازه‌ای جزء پراستفاده‌ترین و متداول‌ترین انواع جرثقیل‌ها هستند که در کارگاه‌ها و سوله‌ها نصب می‌شوند. این جرثقیل‌ها می‌توانند بار‌های بسیار سنگین چند صد تنی را به راحتی جابه جا کنند. میزان ایمنی و قدرت عملکرد این جرثقیل‌ها بسیار بالا بوده و به همین دلیل نیز معروف هستند.

نصب جرثقیل سقفی

ساخت جرثقیل برقی سقفی به تخصص، دانش و مهارت بالایی نیاز دارد و هر کسی قادر به انجام این کار نیست. در این مقاله از سایت جرثقیل بناگستر می‌خواهیم به معرفی پیمانکار جرثقیل سقفی و وظایف آن در پروژه تولید جرثقیل بپردازیم.

پیمانکار جرثقیل سقفی چه کسی است؟

پیمانکار جرثقیل سقفی کسی است که بر روند ساخت جرثقیل و نصب آن نظارت می‌کند. ساخت و نصب جرثقیل سقفی یک کار مهم و زمانبر است که توسط تیم متخصص صورت می‌گیرد. در نتیجه ساخت و نصب یک جرثقیل تنها کار یک نفر نیست. اما این تیم متخصص باید بر چه اساسی کار خود را انجام دهند؟ وظیفه نظارت بر کار این تیم و هماهنگ کردن کار آن‌ها با کیست؟ چه کسی بر چگونگی کار این تیم نظارت می‌کند؟ پیمانکار جرثقیل سقفی کسی است که انجام وظایف گفته شده را به عهده دارد.

ساخت جرثقیل دروازه‌ای هم برای کارخانه‌های بسیار بزرگ و هم برای کارگاه‌های بسیار کوچک، سوله‌ها و انبار‌ها امکان‌پذیر است. نصب جرثقیل دروازه‌ای کارگاهی توسط نصاب جرثقیل سقفی در مدت زمان مشخصی انجام می‌شود. این مدت زمان بستگی به ابعاد جرثقیل و شرایط محیط کاری نصب آن دارد. بنابراین نمی‌توان زمان خاصی را برای ساخت جرثقیل سقفی و نصب آن در نظر گرفت.

آیا پیمانکار ساخت جرثقیل سقفی و دروازه‌ای یکی است؟

برخی از افراد فکر می‌کنند که پیمانکار جرثقیل سقفی با پیمانکار جرثقیل دروازه‌ای و… متفاوت است. اما این طور نیست. کار پیمانکار نظارت بر روند ساخت و نصب جرثقیل و اطمینان از عملکرد صحیح جرثقیل بعد از نصب کرد. یعنی جرثقیلی که توسط سازنده جرثقیل سقفی ساخته می‌شود، قبل از مورد استفاده قرار گرفتن باید تست شود. این کار توسط نصاب جرثقیل سقفی صورت می‌گیرد.

بنابراین پیمانکار می‌تواند امور مربوط به تمامی جرثقیل‌های سقفی، دروازه‌ای، بازویی، آویز و… انجام دهد. در واقع از این نظر محدودیتی وجود نخواهد داشت. پیمانکار جرثقیل بناگستر می‌تواند صفر تا صد ساخت و نصب انواع جرثقیل کارگاهی و سوله‌ای را به عهده گیرد.

اهمیت پیمانکار جرثقیل سقفی در فرایند ساخت و نصب

شاید شما نیز از خودتان بپرسید که اصلاً وجود پیمانکار جرثقیل سقفی در پروژه ساخت و نصب آن چه اهمیتی دارد؟ در پاسخ به این پرسش باید بگوییم که حضور پیمانکار از نان شب هم واجب‌تر است. پیمانکار کسی است که بر روند ساخت جرثقیل به دقت نظارت می‌کند. پیمانکار باید بررسی کند که آیا ساخت جرثقیل طبق نقشه طراحی شده توسط متخصصان پیش می‌رود یا خیر. همچنین بررسی کیفیت ساخت جرثقیل و استفاده از متریال باکیفیت و تعین شده توسط طراح ضروری است.

بررسی رعایت نکات ایمنی در حین نصب جرثقیل و چگونگی نصب جرثقیل بر عهده نصاب جرثقیل سقفی می‌باشد. بدون پیمانکار ممکن است بسیاری از نکات ایمنی در نصب جرثقیل رعایت نشده و اتفاقات ناگواری در این خصوص رخ دهند. مورد دیگر این است که تست کارکرد صحیح جرثقیل بعد از نصب باید توسط پیمانکار جرثقیل سقفی صورت گیرد. در واقع پیمانکار مشخص می‌کند که جرثقیل به خوبی نصب شده است یا خیر.

پیمانکار و نصاب جرثقیل سقفی باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟

هر پیمانکاری، بهترین پیمانکار جرثقیل سقفی نیست. پیمانکاران باید دارای ویژگی‌هایی باشند تا بتوانند وظایف خود را به خوبی انجام دهند. داشتن تخصص کافی یکی از بزرگ‌ترین ویژگی‌های یک پیمانکار حرفه‌ای است. پیمانکار باید به خوبی با تمامی مراحل ساخت جرثقیل سقفی و دروازه‌ای آشنایی داشته باشد. تا این گونه بتواند بر چگونگی کارکرد تیم سازنده جرثقیل نظارت کند.

مورد دیگر داشتن قدرت مدیریت در شرایط عادی و بحرانی است. پیمانکار باید بتواند کارکرد اعضای تیم ساخت و نصب جرثقیل را کنترل کرده و در شرایط بحرانی، تصمیم‌های صحیحی بگیرد. مورد دیگر داشتن تجربه و سابقه طولانی مدت در زمینه ساخت و نصب انواع جرثقیل‌های سقفی، دروازه‌ای و کارگاهی است.

پیمانکار چگونه نصب جرثقیل سقفی را انجام می‌دهد؟

نصب جرثقیل سقفی خود فرایند بسیار پیچیده و مهمی است که باید توسط تیم بسیار متخصص و ماهری انجام شود. وظیفه مدیریت این تیم، بر عهده پیمانکار جرثقیل سقفی است. پیمانکار باید بتواند تمامی مراحل نصب را قدم به قدم به درستی و با رعایت استاندارد‌های جهانی انجام دهد. نصب جرثقیل سقفی توسط پیمانکار طی مراحل زیر صورت می‌گیرد:

۱) ارزیابی منطقه و محدوده محیط کار جهت نصب جرثقیل

۲) بررسی محل دقیق نصب جرثقیل و شرایط محیطی آن مکان

۳) شناسایی تمامی خطرات احتمالی موجود در محیط و پیشامد‌های ناگوار احتمالی

۴) تعیین کردن جدول زمانبندی

۵) کامل کردن نیروی انسانی لازم برای نصب جرثقیل و تکمیل تجهیزات مورد نیاز

۶) بررسی تمامی موارد امنیتی و اجرای پروژه

۷) تست بارگیری جرثقیل بدون بار و همراه با بار)

جرثقیل بناگستر، بهترین پیمانکار مجری ساخت و نصب جرثقیل سقفی

یکی از بهترین سازنده‌ها و وارد‌کننده‌های جرثقیل سقفی و دروازه‌ای کارگاهی و سوله‌ای در کشور، جرثقیل بناگستر است. جرثقیل بناگستر بهترین و باتجربه‌ترین پیمانکار جرثقیل سقفی را در اختیار دارد. این شرکت تمامی امور مربوط به طراحی، ساخت و نصب انواع جرثقیل‌ها را انجام می‌دهد.

بهترین پیمانکاران جرثقیل سقفی در مجموعه بناگستر به ارائه خدمات خود می‌پردازند. بنابراین اگر قصد خرید و نصب جرثقیل سقفی را دارید، به راحتی می‌توانید به پیمانکاران زبده جرثقیل بناگستر اعتماد کنید.

شرکت جرثقیل بناگستر متشکل از متخصص‌ترین مهندسان، پیمانکاران و کارشناسان ساخت و نصب جرثقیل سقفی است. تمامی پیمانکاران این شرکت سالهاست که در زمینه کاری خود بهترین هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر تنها کافیست با شماره تلفن‌های موجود در سایت جرثقیل بناگستر تماس بگیرید. کارشناسان اطلاعات بیشتر و دقیق‌تری را در اختیار شما خواهند گذاشت.

جمع‌بندی

در این مقاله از سایت جرثقیل بناگستر به معرفی کامل پیمانکار جرثقیل سقفی و وظایف آن در پروژه ساخت و نصب جرثقیل پرداختیم. همچنین ویژگی‌های بهترین نصاب جرثقیل سقفی را نیز به شما معرفی کردیم. نقش پیمانکار در ساخت و تولید جرثقیل سقفی و دروازه‌ای بسیار مهم است. زیرا میزان تخصص و تجربه پیمانکار می‌تواند تعین‌کننده کیفیت ساخت جرثقیل و کارکرد نهایی آن باشد.

 

دسته‌ها:
ساخت انواع جرثقیل کارگاهی و سولهمقالات
مقالات مرتبط
ویژگی‎های بارز کوپلینگ جرثقیل سقفی

مشخصات کوپلینگ جرثقیل سقفی

کوپلینگ جرثقیل سقفی، قطعه‌ای است که برای اتصال میان موتور جرثقیل و چرخ‌دنده‌ها یا گیره‌های بار مورد استفاده قرار می‌گیرد. کوپلینگ در واقع واسطه‌ای است بین موتور جرثقیل و سیستم…
ادامه مطلب
مدل های مختلف جاروبک جرثقیل سقفی

جاروبک جرثقیل سقفی و مشخصات مربوط به آن- دماگ، پویا الکتریک، سوپر فلکس، ومفلر، آکاپ، ویلما

جاروبک جرثقیل سقفی یک قطعه مهم در سیستم جرثقیل‌های سقفی است که برای انتقال برق از ایستگاه اصلی به جرثقیل سقفی از آن استفاده می‌شود. این قطعه شامل یک بدنه…
ادامه مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست
مشاوره رایگان