1. ساخت انواع جرثقیل
  2. مقالات
  3. تعمیر و سرویس نگهداری انواع جرثقیل سقفی برقی، زنجیری، کارگاهی دماگ کیتو

تعمیر و سرویس نگهداری انواع جرثقیل سقفی برقی، زنجیری، کارگاهی دماگ کیتو

جرثقیل سقفی ابزاری جهت بلند کردن و جابه‌جایی بار‌های سنگین به شمار می‌آید که بعد از انقلاب صنعتی از نیروی الکتریسیته برای انجام وظایف خود استفاده کرده و جایگزین نیروی انسانی شده است. جرثقیل به وسیله‌ای گفته می‌شود که با بهره‌گیری از برق، با هدایت انسان یا به صورت اتوماتیک، مسئولیت بار‌برداری و جابه‌جایی بار‌های سنگین را به صورت معلق در هوا توسط قلاب، زنجیر، مگنت یا غیره انجام دهد. جرثقیل‌های سقفی را می‌توان به دو دسته‌ی کلی جرثقیل‌های تک پل و جفت پل تقسیم‌بندی نمود که هر دو زیر مجموعه‌ی جرثقیل‌های ثابت قرار می‌گیرند چرا که اگرچه این مدل از جرثقیل‌ها به منظور تغییر مکان در محیط‌های مسقف به کار گرفته می‌شوند اما پس از نصب امکان جا‌به‌جایی آن به محل دیگر بدون پیاده‌سازی و نصب مجدد در مکان جدید وجود ندارد. این کار می‌بایست توسط شرکت‌های سازنده صورت گیرد چرا که کاری بسیار حساس و دقیق است. همچنین خدمات تعمیرات و نگهداری بهینه و پیشگیرانه از حوادث و خرابی جرثقیل سقفی نیز بهتر است با همان شرکت باشد.

نگهداری بهینه از جرثقیل سقفی برقی

شرکت بناگستر ثقیل ضمن تولید و واردات جرثقیل سقفی، ارائه‌دهنده‌ی انواع خدمات پس از فروش به مشتریان می‌باشد، نگهداری و تعمیرات جرثقیل سقفی به عنوان یکی از انواع جرثقیل‌ها جزء فعالیت‌های حرفه‌ای این شرکت می‌باشد. در همین راستا، شرکت با طراحی برنامه‌ی تعمیرات (اورهال پلن) به مشتریان خود خدمات منحصر به فردی ارائه می‌دهد که شامل چک لیستی از بازدید‌های دوره‌ای به صورت جداگانه می‌باشد. در این بازدید‌ها که به منظور نگهداری بهینه از جرثقیل صورت می‌گیرد اگر قطعه‌ای نیاز به تعمیر داشته باشد، تکنسین‌های مجموعه برای رفع مشکل پیش آمده یا احتمالی (مشکلی که ممکن است در آینده‌ی نزدیک پیش آید) اقدام می‌کنند. این اقدامات می‌تواند شامل بهینه‌سازی تجهیزات اصلی جرثقیل نیز باشد. اگر قطعات مصرفی به عمر مفید خود نزدیک شده باشند، شرکت با استفاده از بهترین برند‌های موجود در بازار، آن‌ها را تعویض خواهد نمود و جرثقیل را برای اخذ گواهینامه‌ی بین‌المللی تأیید عملکرد، مجدداً آماده‌سازی می‌نماید و گواهی سلامت دستگاه دوباره ارائه می‌دهد. ما همواره آماده‌ی پاسخگویی به نیاز شما مشتریان عزیز در خصوص خدمات تعمیر و نگه‌داری انواع جرثقیل هستیم.

با ما تماس بگیرید

آقای اسدی     ۰۹۱۲۲۶۳۰۰۵۸

آقای شاه حسینی     ۰۹۱۲۰۲۶۱۸۱۰

تعمیر و نگهداری انواع جرثقیل سقفی برقی، زنجیری، کارگاهی دماگ کیتو

نگهداری جرثقیل سقفی به منظور ایمنی

به علت حساسیت عملکرد جرثقیل سقفی و جرثقیل دروازه ای (حمل بار‌های بسیار سنگین در محیطی که کارگران و ابزارالات صنعتی در آن مشغول کار‌اند) بسیار با اهمیت است. خرابی‌هایی که از قبل طی چک لیست‌های مربوطه پیش‌بینی نشده باشند می‌توانند روند تولید یا انبارداری کارفرما را متوقف کند. به همین دلیل بازرسی‌های مناسب توسط تیم مجرب، نگهداری پیشگیرانه از حوادث و تعمیرات جزئی که شاید ضروری نیز به نظر نرسد از مهم‌ترین اقدامات جهت نگه‌داری یک جرثقیل سقفی برقی به شمار می‌رود و عملی است که با صرف هزینه‌ی اندکی، از بروز سوانح پرهزینه به شکل هوشمندانه‌ای جلوگیری به عمل می‌آورد. جرثقیلی که به این شیوه نگه‌داری شود، طول عمر و کارایی بیشتری خواهد داشت. برای افزایش طول عمر آن و پیش‌گیری از خرابی‌های برنامه‌ریزی نشده، نگه‌داری بهینه جرثقیل توسط تیم متخصص یکی از ضروریات این کار به شمار می‌رود. نگه‌داری پیشگیرانه از جرثقیل سقفی برقی به منظور ایمنی هر چه بیشتر در محل کار به عهده‌ی مالک یا ناظر کارگاه می‌باشد و خرابی ناشی از برنامه‌ریزی ضعیف برای بازبینی و تعمیرات مختصر کم هزینه، متوجه مالک آن است حتی اگر که جرثقیل برقی به صورت اجاره‌ای در اختیار او قرار گرفته باشد.

از طرف دیگر اگر از تکنسین‌های مجربی برای بازدید‌های برنامه‌ریزی شده و رفع مشکلاتی که ممکن است کارفرما و مالک متوجه آن شده باشد یا نشده باشد، تعمیر و نگهداری خوب از جرثقیل و نیز استفاده از نیرویی آموزش دیده به عنوان اپراتور می‌تواند از خرابی نابهنگام جرثقیل سقفی زنجیری در حین کار که موجب مختل شدن فرایند تولید می‌شود، جلوگیری به عمل آید و راندمان و کارایی کارگاه را بالا ببرد. سرویس جرثقیل سقفی از بازرسی آن آغاز می‌شود. این کار به منظور شناسایی خطرات، ایرادات و خرابی‌های احتمالی انجام می‌پذیرد. تمامی قطعات طبق چک لیست مخصوص دوره، مورد بازدید قرار گرفته و از عملکرد صحیح آن‌ها اطمینان حاصل می‌شود تا در آینده اخلالی در کارایی جرثقیل سقفی برقی به وجود نیاورند. پس از آن جرثقیل تنظیم مجدد شده و مورد روان‌سازی قرار می‌گیرد تا بتواند به طور حداکثری از توان خود استفاده نماید. این کار سبب افزایش طول عمر جرثقیل برقی شده و احتمال خرابی آن را به شدت کاهش می‌دهد. سپس بازرس مربوطه از تطبیق جرثقیل با استاندارد‌ها و دستورالعمل‌های ایمنی کار اطمینان حاصل خواهد نمود تا استفاده از آن در محل کار، قانونی باشد. همه‌ی این کار‌ها باعث افزایش راندمان و طول عمر هر چه بیشتر دستگاه شما می‌شود.

تعمیر جرثقیل سقفی برقی دماگ

 

تعمیر جرثقیل سقفی برقی

اگر از جرثقیل‌های سقفی برقی طی یک استاندارد مناسب نگه‌داری شده و مرتباً توسط تکنسین‌های مربوطه چک و بازبینی شوند و مطابق دستورالعمل خود مورد استفاده قرار گیرند و اپراتور‌های آموزش دیده‌ای برای به کارگیری از آن‌ها استفاده شوند کمتر دچار خرابی شده و کمتر نیاز به تعمیر پیدا می‌کنند. این اقدامات همچنین می‌توانند از بروز حوادث جلوگیری به عمل آورده و پیش از آن که جرثقیل نیاز به تعمیرات پرخرج داشته باشد، کاستی‌ها و خسارات آن را پیش‌بینی نمایند و جهت رفع مشکلات جرثقیل سقفی با کمترین هزینه، تعمیرات مربوط به آن انجام پذیرد اما اگر جرثقیل نیاز به تعمیر داشته باشد می‌بایست از ابزار‌های متنوع و افرادی با مهارت‌های بالا در تعمیر آن استفاده کرد. کار‌هایی نظیر تراشکاری، برشکاری، جوشکاری، تعمیر موتور، تعمیر سیم بکسل و تعمیر بالابر نمونه‌ای از اقداماتی است که ممکن است هنگام تعمیر یک جرثقیل سقفی زنجیری انجام شود.

  • تراش‌کاری جرثقیل سقفی: گاهی به دلایل مختلف نیاز است بخش یا بخش‌هایی از ریل، پل، کالسکه، زنجیر، سیم بکسل یا دیگر اجزای پل تراش‌کاری حرفه‌ای مخصوص صورت گیرد که اگر ممکن باشد در خود محل نصب جرثقیل انجام می‌شود و اگر ممکن نباشد از جرثقیل جدا شده و در محیط دیگری تعمیر می‌شود.
  • برش‌کاری جرثقیل سقفی: در مواردی که بخش یا بخش‌هایی از بدنه‌ی پل یا ریل خرابی یا مشکلی وجود داشته و نتوان با تراش‌کاری یا صاف‌کاری آن را تعمیر نمود می‌بایست با برش‌کاری قطعات فلزی جدید، جهت جایگزینی با قطعات معیوب، قطعه‌ی مورد نظر را بازتولید نمود.
  • جوشکاری جرثقیل سقفی: در بسیاری از موارد به هنگام تعمیر یک جرثقیل سقفی برقی نیاز به جوش‌کاری می‌باشد چرا که عموماً می‌بایست قطعه‌ی معیوب را از آن جدا نموده و پس از تعمیر دوباره به جرثقیل الحاق کرد. این جوش‌کاری‌ها به چند روش و با دستگاه‌های متفاوتی انجام می‌شود و پس از آن جوش توسط بازرس متخصص مربوطه بررسی و تأیید خواهد شد.
  • تعمیر موتور جرثقیل سقفی: تعمیرات مربوط به موتور جرثقیل سقفی برقی نیازمند به‌کارگیری تکنسین‌های حرفه‌ای، زبده و با تجربه می‌باشد. تعمیر موتور جرثقیل عموماً در محل مشتری انجام می‌گیرد اما هزینه‌ی بالاتری نسبت به دیگر تعمیرات جرثقیل دارد.
  • تعمیر سیم‌بکسل جرثقیل سقفی: سیم‌بکسل یکی از قطعاتی است که می‌بایست به طور مداوم چک شده و در صورت بروز هرگونه نشانه‌ای از خرابی تعویض گردد چرا که این بخش از جرثقیل به طور مداوم مسئولیت اصلی نگه‌داری بار‌های بسیار سنگین در ارتفاع و به صورت معلق را به عهده دارد. تعمیر سیم بکسل هرگز توصیه نمی‌شود اما در مواردی که مشکلات جزئی دارد با قبول مسئولیت از طرف کارفرما می‌توان آن را نیز مختصراً تعمیر کرد اما حتی در چنین شرایطی هم باید دانست که به زودی نیاز است تا سیم‌بکسل تعویض گردد.
  • تعمیر کیسه زنجیر دماگ: برای تعمیر این قطعه می‌بایست کالسکه از پل جدا شده و کابل‌های برق عرضی از جای خود بیرون آورده شوند. زنجیر می‌بایست باز شده و تعمیرات با توجه به مشکل به وجود آمده آغاز گردد که عموماً شامل تعویض قطعات معیوب دماگ می‌باشد.
  • ابزار مورد نیاز برای تعمیر جرثقیل سقفی: دستگاه‌های جوش‌کاری، دستگاه‌های تراش‌کاری و برش‌کاری، جرثقیل ماشینی، لیفتراک، جعبه ابزار کامل صنعتی، دریل‌های مخصوص، سنگ‌فرز، انواع آچار‌ها خصوصاً آچار شلاقی، چکش، پتک و غیره

تعمیر و سرویس نگهداری انواع جرثقیل سقفی برقی

دسته‌ها: مقالات

مقالات مرتبط

رنگ آمیزی جرثقیل | جرثقیل بناگستر

رنگ‌آمیزی جرثقیل سقفی

با توجه به فزونی هرروزه‌ی انواع سازه‌های فلزی اعم از سازه‌های فولادی من جمله انواع جرثقیل‌ها، ستون‌ها و دیگر سازه‌های فلزی و فولادی، توجه ویژه به رنگ‌آمیزی جرثقیل و بالاخص…
ادامه مطلب

طراحی محاسبه و تهیه نقشه جرثقیل سقفی و دروازه‌ای تک پل و دوپل

جابه‌جایی انواع سازه‌ها، متریال‌های فلزی، بسته‌بندی‌ها، کالا‌ها و به‌طورکلی لوازمی که وزن زیادی دارند، در کارگاه‌ها، شرکت‌ها و تجارت‌های بزرگ، بنادر و دیگر حوزه‌ها با استفاده از انواع جرثقیل سقفی…
ادامه مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست
Call Now Buttonمشاوره رایگان