1. جرثقیل بناگستر
  2. خرید قطعات، لوازم و اجزای انواع بالابر و جرثقیل سقفی
  3. مگنت ترمز جرثقیل سقفی

مگنت ترمز جرثقیل سقفی

یکی از مهم‌ترین قطعات مربوط به انواع جرثقیل سقفی، مگنت ترمز است. مگنت ترمز جرثقیل سقفی همان طور که از نامش پیداست وسیله‌ای است که برای توقف و ترمز جرثقیل از آن استفاده می‌کنند. اما مگنت بودن این ترمز موجب ایجاد چه خاصیتی در آن می‌شود؟ اصلاً ترمز مگنتی یعنی چه؟ شرکت دماگ یکی از بهترین و معتبرترین شرکت‌هایی است که انواع مگنت‌های ترمز جرثقیل را می‌سازد. این مگنت‌ها تضمین‌کننده ایمنی جرثقیل هستند.

در این بخش از سایت جرثقیل بناگستر می‌خواهیم به معرفی مگنت ترمز جرثقیل سقفی و کاربرد‌ها و مزایای آن بپردازیم. انواع ترمز مگنتی برند دماگ را می‌توانید از جرثقیل بناگستر، نمایندگی رسمی دماگ در ایران، تهیه نمایید.

مگنت ترمز جرثقیل سقفی و کاربرد آن

مگنت ترمز جرثقیل

مگنت ترمز جرثقیل سقفی، یک نوع ترمز جرثقیل است که برای توقف اجزای متحرک جرثقیل از آن استفاده می‌شود. گاهی اوقات در حین کار ممکن است نیاز باشد که جرثقیل متوقف شود. در این حالت همانند سایر ماشین آلات دیگر از ترمز جرثقیل استفاده می‌شود. ترمز جرثقیل می‌تواند موتور جرثقیل را متوقف کرده و از حرکت آن جلوگیری کند. این کار ایمنی جرثقیل را افزایش داده و تأمین‌کننده امنیت محیط کاری است.

مگنت ترمز جرثقیل سقفی دارای بخش‌هایی همچون مگنت ترمز، دیسک مگنت، لنت و فنر ترمز، یکسو‌کننده ترمز و… است. تمامی این قطعات در کنار هم یک قطعه یکپارچه به نام ترمز جرثقیل را می‌سازند.

عملکرد مگنت ترمز جرثقیل سقفی چگونه است؟

مگنت ترمز جرثقیل سقفی بر پایه آهن ربا کار می‌کند. با وصل شدن نیروی الکتریکی، یک جریان مغناطیسی قدرتمند ایجاد می‌شود. با فعال شدن خاصیت آهنربایی سیم پیچ، دیسک مقابل مگنت به سمت سیم پیچ کشیده خواهد شد.

آزادی دیسک موجب چرخش موتور آن می‌شود. با چسبیدن دیسک به لنت ترمز، برق قطع شده و عملکرد موتور نیر متوقف خواهد شد. در این مدل دیود برق متناوب را به برق مستقیم تبدیل می‌کند. ولتاژ این برق حداکثر ۳۸۰ ولت می‌باشد.

اهمیت کار مگنت ترمز جرثقیل سقفی

ترمز مگنتی جرثقیل

ترمز جرثقیل یکی از مهم‌ترین قطعات و بخش‌های آن را تشکیل می‌دهد. به همین دلیل وجود مگنت ترمز جرثقیل سقفی نیز برای این دستگاه بسیار ضروری است. جرثقیلی را تصور کنید که هیچ ترمزی نداشته و در حین کار امکان متوقف کردن آن وجود ندارد. در این حالت جرثقیل کاملاً به یک وسیله ناامن تبدیل می‌شود. زیرا در مواقع ضروری نمی‌توان عملکرد آن را متوقف کرد. این جرثقیل در زمان‌های بحرانی می‌تواند مخاطره‌آمیز بوده و خسارات و آسیب‌های مالی و جانی ایجاد کند. بنابراین وجود مگنت ترمز جرثقیل سقفی جهت کارکرد صحیح این ماشین آلات بسیار مهم است.

مزایای استفاده از مگنت ترمز جرثقیل سقفی

ترمز جرثقیل انواع مختلفی دارد اما مگنت ترمز جرثقیل سقفی با همه آن‌ها متفاوت است. این ترمز دارای ویژگی‌هایی می‌باشد که استفاده از آن را در همه صنایع برای تمامی جرثقیل‌ها متداول کرده است. اولین مزیت بزرگ این قطعه، کیفیت ساخت آن می‌باشد. برای ساخت مگنت ترمز‌ها از بهترین و باکیفیت‌ترین متریال‌ها بهره می‌برند. به همین دلیل قطعات مختلف این ترمز در طول زمان به تعویض نیاز پیدا نخواهند کرد. مورد دیگر ابعاد مناسب این ترمز است که استفاده از آن را بسیار بهینه و آسان می‌کند.

در ادامه برخی دیگر از مهم‌ترین مزایای مگنت ترمز جرثقیل سقفی را بررسی خواهیم کرد.

قدرت بالا در توقف سریع جرثقیل سقفی

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های مگنت ترمز جرثقیل سقفی، قدرت و سرعت بالای آن در متوقف کردن جرثقیل است. این ابزار می‌تواند با قدرت زیادی موتور جرثقیل را کاملاً از حرکت باز دارد. در نتیجه این ترمز برای قدرتمندترین موتور گیربکس‌ها نیز کاملاً کاربردی است. مورد دیگر که مهم‌ترین مزیت این ترمز به حساب می‌آید سرعت بالای عملکرد آن می‌باشد.

این ترمز با سرعت بالای خود در کمترین زمان ممکن می‌تواند موتور را از حرکت نگه دارد. حتماً می‌توانید که در این مواقع حساس و سرنوشت ساز، زمان بسیار مهم است. ترمز‌هایی که عملکردی همراه با تأخیر دارند به اندازه کافی ایمن نخواهند بود.

پایداری و طول عمر زیاد مگنت ترمز جرثقیل سقفی

یکی دیگر از مشخصات مگنت ترمز جرثقیل سقفی، پایداری و طول عمر زیاد آن است. همان طور که می‌دانید عملکرد این جرثقیل به وسیله خاصین آهنربایی صورت می‌گیرد. به همین دلیل قطعات این ترمز بسیار دیر دچار فرسودگی و خرابی خواهند شد.

عملکرد این ترمز بدون سایش و بدون فرسایش در تماس با سطح است. به همین دلیل در طول کارکرد آن نه خود ترمز صدمه می‌بیند و نه جرثقیل سقفی. با استفاده از مگنت ترمز جرثقیل سقفی دیگر نیازی نیست بابت تعمیرات قطعات این ترمز نگران باشید. زیرا ترمز‌های مگنتی به طول عمر بالا مشهور هستند.

مقاومت بالا و عملکرد بسیار ایمن مگنت ترمز

به صورت کلی مگنت ترمز جرثقیل سقفی را از متریال‌های باکیفیت و مقاوم در برابر عوامل محیطی می‌سازند. برای ساخت این قطعات از آلیاژ‌های باکیفیت آلومینیوم، فولاد و یا استنلس استیل بهره می‌برند. به همین دلیل این قطعات در برابر عوامل محیطی مخرب همچون رطوبت، حرارت، مواد خورنده، تغییرات دمایی و… به شدت مقاوم‌اند.

همچنین سطح این ترمز‌ها در برابر ضربه و فشار‌های فیزیکی مقاومت بالایی دارد. بنابراین تعجبی ندارد که مگنت ترمز به ترمز با طول عمر بالا مشهور باشد. بالا بودن مقاوم مگنت ترمز موجب ایمن شدن چندین برابر آن خواهد شد. زیرا این گونه از کیفیت کارکرد ترمز در طول زمان کاسته نخواهد شد.

شرکت دماگ، تولید‌کننده مگنت ترمز

یکی از شرکت‌هایی که بهترین مگنت ترمز جرثقیل سقفی را تولید می‌کند، شرکت آلمانی دماگ است. شرکت دماگ برای اولین بار در سال ۱۸۹۱ در شهر دویسبورگ آلمان بنیان‌گذاری شد. این شرکت در سال ۱۹۰۸ توانست بزرگ‌ترین جرثقیل معلق دنیا را برای شرکت هارلند و ولف در شهر بلفاست بسازد.

دماگ امروزه یکی از بزرگ‌ترین و معتبرترین شرکت‌های تولید‌کننده انواع جرثقیل، بالابر و ابزار لیفتینگ است. این شرکت علاوه بر ساخت انواع موتور گیربکس قدرتمند در زمینه ساخت قطعات دیگر مربوط به بالابر و لیفتینگ‌ها نیز فعالیت دارد. محصولات شرکت آلمانی دماگ به کیفیت و قدرت بالا و دوام و طول عمر در جهان شهره هستند.

نمایندگی دماگ در ایران

اگر قصد خرید مگنت ترمز جرثقیل سقفی برند دماگ را دارید، بهتر است خرید خود را از نمایندگی رسمی برند دماگ در ایران انجام دهید. شرکت دماگ دارای ۱۹ دفتر اصلی در هر ۵ قاره جهان است که محصولات این شرکت را ارائه می‌دهند. تمامی این محصولات به بیش از ۱۲۰ کشور جهان وارد می‌شوند.

متأسفانه برخی از مارکز و فروشگاه‌های سودجو اقدام به فروش محصولات بی‌کیفیت و تقلبی با نام برند معتبر دماگ می‌کنند. خرید از این فروشگاه‌ها موجب هدر رفتن سرمایه و دقت متقاضیان عزیز خواهد شد. جرثقیل بناگستر سالهاست به عنوان نمایندگی رسمی دماگ در ایران محصولات این شرکت را به صورت کاملاً اورجینال و اصل به مشتریان ارائه می‌دهد.

قطعات جرثقیل سقفی دماگ آلمان

مگنت ترمز جرثقیل سقفی

علاوه بر مگنت ترمز جرثقیل سقفی، می‌توانید قطعات دیگر مربوط به دماگ را همانند مگنت ورق گیر جرثقیل را از جرثقیل بناگستر خریداری کنید. قطعات جرثقیل سقفی دماگ آلمان شامل قطعات بسیار متنوع و زیادی هستند. موتورگیربکس، سیستم الکتریکی، کالسکه جرثقیل، هوک (قلاب)، سیم بکسل، زنجیر فولادی، بلوک باربر، برج‌ها و… جزء این قطعات هستند.

جرثقیل‌های دماگ حین سرویس کردن ممکن است به تعویض قطعه نیاز پیدا کنند. قطعات مورد نیاز خود را می‌توانید به صورت اورجینال و تمام اصل از جرثقیل بناگستر تهیه کنید.

قیمت مگنت ترمز جرثقیل سقفی چقدر است؟

قیمت مگنت ترمز جرثقیل سقفی کاملاً بستگی به ابعاد ترمز، توان و قدرت آن دارد. همچنین برند مگنت ترمز نیز در قیمت آن مؤثر است. برند‌های آلمانی و بلغاری بسیار باکیفیت و قدرتمند هستند. به همین دلیل قیمت خرید آن‌ها نیز زیاد می‌باشد.

به صورت کلی هر چه ابعاد ترمز بزرگتر باشد، یعنی توان و قدرت آن نیز بیشتر است. درنتیجه قیمت آن نیز افزایش می‌یابد. برای جرثقیل‌هایی که تناژ بار قابل حمل آن‌ها زیادی است، باید از ترمز‌هایی با قدرت بالا استفاده کرد. دقت کنید که توان اصلی یک ترمز مگنت را قدرت سیم پیچ آن تعیین می‌کند. بنابراین ترمز جرثقیل‌هایی که دارای قدرت توقف بیشتری هستند، قیمت بالاتری دارند.

خرید مگنت ترمز جرثقیل سقفی از جرثقیل بناگستر

اگر قصد خرید ترمز مگنت جرثقیل سقفی را دارید، پیشنهاد می‌کنیم خرید خود را از مراکز معتبر در این زمینه انجام دهید. شرکت جرثقیل بناگستر باکیفیت‌ترین و قدرتمندترین ترمز‌های مگنتی جرثقیل را به مشتریان عزیز ارائه می‌دهد. می‌توانید انواع ترمز‌های جرثقیل را با توان‌های مختلف از این مرکز تهیه کنید. اگر در زمینه خرید مگنت ترمز جرثقیل سقفی به راهنمایی نیاز دارید، تنها کافیست با کارشناسان فروش در ارتباط باشید.

کارشناسان فروش می‌توانند اطلاعات مفید و جامعی را در مورد این محصولات در اختیار شما قرار دهند. در نتیجه می‌توانید با اطمینان خاطر بیشتری خرید خود را انجام دهید.

جمع‌بندی

در این مقاله از سایت جرثقیل بناگستر به معرفی کامل مگنت ترمز جرثقیل سقفی، کاربرد آن و نحوه کار او پرداختیم. همچنین مزایای استفاده از این ترمز و ویژگی‌های آن را توضیح دادیم. شرکت دماگ بهترین و باکیفیت‌ترین مگنت ترمز جرثقیل را می‌سازد. می‌توانید انواع قطعات و محصولات مربوط به این برند را از نمایندگی رسمی آن در ایران یعنی شرکت جرثقیل بناگستر خریداری نمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد تنها کافیست با شماره تلفن‌های موجود در سایت تماس بگیرید.

 

‫0/5 ‫(0 نظر)
دسته‌ها:
خرید قطعات، لوازم و اجزای انواع بالابر و جرثقیل سقفیمقالات
برچسب‌ها:
مقالات مرتبط
رنگ آمیزی جرثقیل | جرثقیل بناگستر

رنگ‌آمیزی جرثقیل سقفی

با توجه به فزونی هرروزه‌ی انواع سازه‌های فلزی اعم از سازه‌های فولادی من جمله انواع جرثقیل‌ها، ستون‌ها و دیگر سازه‌های فلزی و فولادی، توجه ویژه به رنگ‌آمیزی جرثقیل و بالاخص…
ادامه مطلب
مدل های مختلف جاروبک جرثقیل سقفی

جاروبک جرثقیل سقفی و مشخصات مربوط به آن- دماگ، پویا الکتریک، سوپر فلکس، ومفلر، آکاپ، ویلما

جاروبک جرثقیل سقفی یک قطعه مهم در سیستم جرثقیل‌های سقفی است که برای انتقال برق از ایستگاه اصلی به جرثقیل سقفی از آن استفاده می‌شود. این قطعه شامل یک بدنه…
ادامه مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست
مشاوره رایگان