1. جرثقیل بناگستر
  2. خرید قطعات، لوازم و اجزای انواع بالابر و جرثقیل سقفی
  3. مگنت ورق گیر جرثقیل

مگنت ورق گیر جرثقیل

یکی از مهم‌ترین تجهیزات لیفتینگ که در صنایع مختلف از آن بهره می‌برند، مگنت جرثقیل یا مگنت لیفتر است. در در حوزه فعالیت‌های صنعتی فعالیت داشته‌اید، احتمالاً بار‌ها نام آهن ربا یا مگنت ورق گیر جرثقیل را شنیده‌اید. در صنایع مختلف، قطعات و ورق‌های فلزی زیادی وجود دارند که باید به کمک جرثقیل جابه جا شوند. زیرا این بار‌ها سنگین وزن بوده و امکان جابه جایی آن‌ها با نیروی انسانی وجود ندارد.

وصل کردن این اوراق به جرثقیل نیز جهت جابه جایی آن‌ها نیز چالش بسیار بزرگی است که مشکلات متعددی را سبب می‌شود. اما استفاده از مگنت جرثقیل توانسته بسیاری از این چالش‌ها را برطرف سازد. در این مقاله از سایت جرثقیل بناگستر می‌خواهیم مگنت ورق گیر جرثقیل، خصوصیات و مزایای استفاده از آن را به صورت کامل شرح دهیم.

مگنت جرثقیل چیست و چگونه کار می‌کند؟

مگنت ورق گیر بالابر

مگنت جرثقیل ابزاری است که از جنس فولاد سخت ساخته شده و شکل آن شبیه به یک جعبه فلزی است. در داخل این جعبه فلزی، آهن ربا‌ها و میدان مغناطیسی قرار دارد. این ابزار را به قلاب‌های انواع جرثقیل و بالابر وصل کرده و از آن برای جابه جایی قطعات و اوراق فلزی مختلف بهره می‌برند.

از آنجایی که این دستگاه میدان مغناطیسی قوی ایجاد می‌کند، بار‌های فلزی به راحتی به آن متصل می‌شوند. درنتیجه دیگر نیازی به اتصال این ورق‌ها و قطعات فلزی به جرثقیل با استفاده از ابزار‌ها دیگر نیست. این نوع مگنت برای استفاده در انواع لیفتر‌ها و بالابر‌ها و جرثقیل‌هایی نظیر جرثقیل سقفی، دروازه‌ای، بازویی، آویز و… کاربرد دارد.

مگنت جرثقیل دارای آهن ربا‌هایی از جنس آلیاژ نئودیوم به نام نئودیوم آهن بور است. این آلیاژ در طول زمان پایدارترین و قوی‌ترین میدان مغناطیسی را ایجاد می‌کند. درنتیجه خاصیت آهنربایی آن فوق‌العاده است. نئودیوم آهن بور نسبت به سامریم و کبالت دارای قیمت و میزان شکنندگی بسیار کمتری می‌باشد. در نتیجه استفاده از آن برای ساخت مگنت لیفتر بسیار به صرفه‌تر است.

اهمیت استفاده از مگنت ورق گیر جرثقیل

در گذشته که مگنت جرثقیل وجود نداشت، برای متصل کردن و مهار کردن بار‌ها از انواع زنجیر‌ها و تسمه‌های فلزی استفاده می‌کردند. استفاده از این ابزار‌ها علاوه بر آن که ایمنی بالایی نداشت، وقت زیادی از نیروی انسانی می‌گرفت. زیرا گاهی اوقات برای جلوگیری از سقوط بار باید از چند جهت مختلف تسمه‌ها و زنجیر‌های متعددی را به بار متصل می‌کردند. حتی در این حالت نیز ممکن بود تسمه‌ها پاره شده و یا بار کج شده و سقوط کند.

خوشبختانه امروزه مگنت لیفتر تمامی این مشکلات را حل کرده است. مگنت خاصیت آهن ربایی بسیار قوی ایجاد کرده و بار با تمام قدرت به مگنت می‌چسبد. درنتیجه امکان سقوط بار و ایجاد آسیب‌ها و خسارت‌های احتمالی کاهش می‌یابد.

مگنت ورق گیر جرثقیل چه کاربرد‌هایی دارد؟

همان طور که قبلاً اشاره کردیم، کاربرد اصلی مگنت جرثقیل برای لیفت کردن و جابه جایی بار‌های فلزی است. این نوع مگنت تنها برای بار‌های فلزی که به آهن ربا می‌چسبند همانند آلومینیوم، آهن، فولاد و… کاربرد دارد.

در صنایع فلزکاری، تولید ورق‌های فلزی فولادی و… از این ابزار جهت جابه جایی سریع بار‌ها بهره می‌برند. همچنین در کارگاه‌ها و کارخانه‌های مختلف و انبار‌ها و سوله‌ها می‌توان از این جرثقیل استفاده کرد. بنابراین محدودیتی جهت به کار بردن مگنت جرثقیل وجود ندارد.

ویژگی‌ها و مشخصات مگنت جرثقیل

مگنت ورق گیر جرثقیل سقفی و دروازه ای

مگنت جرثقیل دارای ویژگی‌ها و مشخصاتی است که استفاده از آن را در همه صنایع به صرفه می‌کند. برای آشنایی بیشتر شما با این ابزار مهم صنعتی، در این بخش می‌خواهیم ویژگی‌ها و مشخصات آن را بررسی کنیم.

• برای ساخت جرثقیل ورق گیر از فولاد سخت باکیفیت استفاده می‌شود. فولاد سخت میزان مقاومت و استحکام این ابزار را بالا می‌برد.

• استفاده از آن نیازی به نیروی الکتریکی، برق و یا باتری ندارد. بنابراین با خیال راحت بدون نیاز به هیچ کابل و سیمی می‌توان از آن بهره برد.

• در طول استفاده از این مگنت، خاصیت آهنربایی آن با هیچگونه افتی مواجه نخواهد شد.

• مگنت لیفتر مجهز به قفل مکانیکی است که از سقوط ناخواسته بار جلوگیری می‌کند.

• ابعاد آن کوچک بوده و وزن آن پایین است. به همین دلیل مکان زیادی را در محیط اشغال نمی‌کند.

• در مدل‌ها و تناژ بار قابل حمل مختلفی طراحی و ارائه می‌شود. بنابراین در همه صنایع کاربردی است.

مزایای استفاده از مگنت جرثقیل

حال که با مهم‌ترین و اصلی‌ترین مشخصات مگنت جرثقیل آشنا شدید، وقت آن رسیده که به مزایای این محصول بپردازیم. دقت کنید که امروزه در بسیاری از صنایع به جای ابزارآلات دیگر همانند زنجیر‌ها و تسمه‌ها از مگنت لیفتر بهره می‌برند. اما دلیل آن چیست؟ چرا این محصول توانسته تا این اندازه در میان صنایع مختلف محبوب شود. در ادامه این مقاله می‌خواهیم به مهم‌ترین مزایای استفاده از مگنت جرثقیل در صنایع مختلف بپردازیم.

افزایش میزان ایمنی و امنیت کار با مگنت جرثقیل

یکی از مهم‌ترین مزایای استفاده از مگنت جرثقیل، افزایش میزان ایمنی و امنیت هنگام کار با آن است. همان طور که قبلاً اشاره کردیم، در گذشته بار‌های فلزی را به وسیله انواع زنجیر‌ها و تسمه‌ها به قلاب‌های جرثقیل متصل می‌کردند. متأسفانه حتی خود این زنجیر‌ها و تسمه‌ها در زیر فشار کار بالا و وزن زیاد بار‌ها ممکن بود پاره شوند.

همچنین امکان سقوط بار و کج شدن آن در هنگام بالا بردن به وسیله جرثقیل وجود دارد. اما با وجود مگنت ورق گیر جرثقیل دیگر شاهد این اتفاقات نخواهیم بود. زیرا مگنت به صورت محکم و یکپارچه می‌تواند بار را ثبات در جای خود نگه دارد.

صرفه‌جویی در وقت و انرژی نیروی انسانی

برای استفاده از مگنت جرثقیل تنها نیاز است یک اهرم را بچرخانید. با چرخش اهرم میدان مغناطیسی مورد نظر در داخل دستگاه ایجاد شده و بار محکم به مگنت می‌چسبد.

با این روش می‌توان تعداد زیادی از بار‌های فلزی را در مدت زمان بسیار کم و بدون صرف کردن کمترین انرژی به راحتی جابه جا کرد. در حالی که برای وصل کردن و محکم کردن تسمه‌ها و زنجیر‌های مختلف به زمان و انرژی زیادی نیاز است. بنابراین مگنت جرثقیل به شدت بازدهی و راندمان کار را در صنایع بالا می‌برد و این خود نکته بسیار مهمی است.

کاهش ایجاد خسارت‌ها و آسیب‌های احتمالی

قفل مکانیکی یکی از مهم‌ترین بخش‌های مگنت جرثقیل است که از سقوط ناگهانی بار جلوگیری می‌کند. از گذشته‌ها گفته‌اند اول ایمنی بعد کار! بدون ایمنی، کار کردن اصلاً معنایی ندارد. سقوط بار در صنایع مختلف موجب ایجاد آسیب‌های مالی و جانی زیادی خواهد شد.

متأسفانه امروزه بسیار شاهد این اتفاقات ناگوار هستیم. مگنت لیفتر، ابزاری است که میزان این آسیب‌ها و خسارات احتمالی را به شدت کاهش داده و ایمنی بیشتری در محیط کار ایجاد می‌کند.

امکان جابه جایی تعداد زیادی از اوراق فلزی

صرفه‌جویی در انرژی و زمان موجب انجام کار زیاد در مدت زمان بسیار کم می‌شود. با استفاده از مگنت جرثقیل می‌توان تعداد زیادی از بار‌های فلزی را در مدت زمان بسیار کم جابه جا کرد. البته کارشناسان توصیه می‌کنند که در هر بار جابه جایی، تنها یک بار را جابجا کنید. به عبارتی از وصل کردن دو یا سه ورق فلزی همزمان به مگنت خودداری کنید. زیرا در این حالت امکان لیز خوردن ورق‌ها وجود داشته و ممکن است حادثه ناگواری رخ دهد.

انواع مگنت ورق گیر جرثقیل

مگنت ورق گیر جرثقیل

انواع مگنت جرثقیل را می‌توان بر اساس نوع دستی یا الکتریکی بودن و یا میزان تناژ بار قابل حمل آن‌ها دسته‌بندی کرد. مگنت‌های دستی عمدتاً برای کارگاه‌ها و صنایع کوچک‌تر که ظرفیت کمی دارند مورد استفاده قرار می‌گیرند. اما مگنت‌های الکتریکی برای صنایع گسترده و کارخانه‌های بزرگ کاربردی هستند.

این مگنت‌ها را می‌توان از تناژ ۳۰۰ کیلو تا ۵ تن یافت. در هنگام خرید مگنت ورق گیر حتماً به تناژ و ظرفیت آن دقت کنید. هر چه ظرفیت مگنت بالاتر باشد، قدرت آن نیز بیشتر است.

قیمت مگنت جرثقیل و لیفتر چقدر است؟

قیمت مگنت جرثقیل به عوامل مختلفی بستگی دارد. به همین دلیل نمی‌توان قیمت ثابتی برای انواع مگنت‌های ورق گیر جرثقیل اعلام کرد. قیمت این ابزار بستگی به برند، نوع دستی بودن یا الکتریکی بودن و ظرفیت آن دارد. هر چه برند مگنت معتبرتر و شناخته شده‌تر باشد، کیفیت آن بالاتر بوده و در نتیجه قیمت آن نیز بیشتر است. همچنین هر چه ظرفیت مگنت بیشتر باشد، یعنی قدرت آن بیشتر می‌باشد. درنتیجه باید هزینه بیشتری برای خرید آن صرف کنید.

جهت استعلام قیمت انواع مگنت جرثقیل می‌توانید با کارشناسان فروش جرثقیل بناگستر در ارتباط باشید. کارشناسان فروش اطلاعات جامع و کاملی را در مورد قیمت این ابزار آلات در اختیار شما می‌گذارند.

خرید مگنت ورق گیر جرثقیل از جرثقیل بناگستر

جرثقیل بناگستر خرید انواع مگنت ورق گیر جرثقیل و مگنت ترمز جرثقیل سقفی را برای متقاضیان عزیز فراهم کرده است. این مجموعه، مگنت جرثقیل را در بهترین برند‌ها و با بالاترین کیفیت ساخت ارائه می‌کند.

تمامی این محصولات دارای گارانتی نامه معتبر هستند. بنابراین با خیال راحت می‌توانید خرید خود را از طریق مجموعه جرثقیل بناگستر انجام دهید.

جمع‌بندی

در این مقاله از سایت جرثقیل بناگستر به معرفی کامل مگنت جرثقیل، کاربرد‌ها و ویژگی‌های آن پرداختیم. همچنین انواع این مگنت و مزایای استفاده از آن را نیز توضیح دادیم. جهت خرید مگنت ورق گیر باکیفیت و قدرتمند تنها کافیست با شماره تلفن‌های موجود در سایت جرثقیل بناگستر در ارتباط باشید.

 

 

‫0/5 ‫(0 نظر)
دسته‌ها: خرید قطعات، لوازم و اجزای انواع بالابر و جرثقیل سقفی
برچسب‌ها:
مقالات مرتبط
الکتروموتور و گیربکس جرثقیل سقفی | جرثقیل بناگستر

معرفی و فروش ویژه انواع گیربکس و الکتروموتور جرثقیل سقفی

امروزه جرثقیل در بیشتر صنایع سنگین، نیمه سنگین و حتی در کارگاه‌های تولیدی کوچک برای جابجایی و حمل مواد اولیه و محصولات، تجهیزات، نگهداشتن وسایل حین تعمیر و موارد دیگر…
ادامه مطلب
کاربرد‌های مختلف فن هاب جرثقیل سقفی

فن هاب جرثقیل سقفی و مشخصات مربوط به آن

فن هاب جرثقیل سقفی در جرثقیل‌های سقفی مورد استفاده قرار می‌گیرد. فن‌هاب یا هاب‌فن یک قطعه مکانیکی بوده که در سیستم خنک‌کننده موتور جرثقیل‌های سقفی به‌کار می‌رود. این قطعه برای…
ادامه مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست
مشاوره رایگان