1. جرثقیل بناگستر
  2. خرید انواع بالابر
  3. فروش وینچ جرثقیل سقفی + قیمت انواع وینچ

فروش وینچ جرثقیل سقفی + قیمت انواع وینچ

وینچ جرثقیل سقفی یکی از مهم‌ترین اساسی‌ترین بخش‌های جرثقیل سقفی است که وجود آن برای کارکرد جرثقیل ضروری می‌باشد. بسیاری از افراد به این قسمت از جرثقیل سقفی، هویست یا بالابر نیز می‌گویند (مقاله تفاوت وینچ و هویست را اینجا بخوانید). اسم این قسمت هر چه که باید، کارکرد جرثقیل کاملاً به آن وابسته است. در واقع نحوه کارکرد وینچ است که کارآمد بودن یا نبودن جرثقیل را مشخص می‌کند. خرید وینچ جرثقیل سقفی در انواع مختلفی صورت می‌گیرد و این قسمت توسط برند‌های مختلفی ساخته شده است.

شرکت جرثقیل بناگستر قدرتمندترین و بادوام‌ترین انواع وینچ‌های جرثقیل را به خریداران عزیز ارائه می‌کند. در این مقاله قصد داریم به معرفی انواع وینچ، نحوه عملکرد، مشخصات، قیمت و نحوه خرید آن بپردازیم.

وینچ جرثقیل سقفی چیست؟

وینچ جرثقیل سقفی

وینچ جرثقیل سقفی اصلی‌ترین قسمت جرثقیل سقفی است که وظیفه لیفتینگ و حمل بار‌های سنگین را به عهده دارد. وینچ تشکیل شده از موتورگیربکس، درام، ترمز‌ها، جعبه سیم، قلاب و.. تشکیل شده است. نحوه کار وینچ با مکانیزم سیم و قرقره پیش می‌رود. البته جالب است بدانید که استفاده از اصطلاح هویست برای این قسمت از جرثقیل سقفی صحیح‌تر است. زیرا وینچ‌ها اغلب برای کشیدن اجسام سنگین در راستای افقی به کار ‌می‌روند. اما این قسمت از جرثقیل سقفی در راستای عمود بار را جابجا می‌کند. اما به صورت عامیانه به این قسمت جرثقیل سقفی، وینچ می‌گویند.

در وینچ جرثقیل سقفی، درام با استفاده از نیروی موتورگیربکس چرخیده می‌شود. با چرخش درام، سیم بکسل نیز به دور درام چرخیده و قلاب بار را بالا می‌برد. در واقع وینچ با استفاده از قلاب به بار متصل می‌شود. وینچ‌ها تنها می‌توانند بار‌هایی را لیفت کنند که در رنج ظرفیت تحمل بار آن‌ها باشد. در واقع وینچ‌ها مجهز به محدود‌کننده بار هستند.

عملکرد وینچ جرثقیل سقفی چگونه است؟

عملکرد وینچ جرثقیل سقفی

همان طور که قبلاً اشاره کردیم، وینچ با مکانیزم سیم و قرقره کار می‌کند. در این قیمت موتورگیربکس نیروی مکانیکی لازم برای حرکت دران را از طریق نیروی الکتریکی تأمین می‌کند. در واقع وظیفه اصلی موتورگیربکس تبدیل نیروی الکتریکی به نیروی مکانیکی و تأمین نیروی مورد نیاز برای لیفت بار است. موتور گیربکس با چرخ دنده‌هایی که دارد می‌تواند درام وینچ را به حرکت در بیاورد. درام با حرکت خود سیم بکسل را از دور خود باز کرده و یا آن را به دور خود می‌بندد.

سیم بکسل وینچ جرثقیل سقفی با استفاده از قلاب به بار متصل می‌شود. درنتیجه با پیچیده شدن سیم بکسل به دور درام، بار لیفت شده و با سمت بالا می‌آید. همچنین حرکت برعکس درام موجب باز شدن سیم بکسل از دور آن شده و بار به پایین حرکت می‌کند.

مشخصات وینچ جرثقیل سقفی

حال که با عملکرد وینچ جرثقیل سقفی و وظیفه آن در جرثقیل آشنا شدید، می‌خواهیم به ذکر مشخصات آن بپردازیم. البته احتمالاً تاکنون اطلاعات خوبی در مورد مشخصات وینچ به دست آورده‌اید اما ما در این بخش می‌خواهیم مهم‌ترین مشخصات وینچ جرثقیل سقفی را به صورت موردی نیز معرفی کنیم.

• وینچ‌ها اغلب از سیم بکسل برای لیفت بار استفاده می‌کنند. زیرا سیم بکسل دارای قدرت زیاد و سروصدای بسیار کمی در هنگام کارکرد است.

• دارای موتور گیربکس بوده که وظیفه اصلی تأمین نیرو برای به چرخش درآوردن درام را دارد.

• قلاب که به آن هوک هم می‌گویند نقطه اتصال بار به جرثقیل است. قلاب باید از استحکام کافی برخوردار باشد.

• ترمز‌های وینچ جرثقیل سقفی از نوع مکانیکی هستند که برای قفل کردن و تحمل بار جرثقیل طراحی شده‌اند.

• قدرت موتور گیربکس وینچ است که قدرت جرثقیل سقفی و در نتیجه ظرفیت حمل بار آن را مشخص می‌کند.

• در تمامی انواع جرثقیل‌های سقفی از جمله جرثقیل‌های یک پل و دوپل از آن‌ها استفاده می‌شود.

مزایای استفاده از وینچ جرثقیل سقفی

قیمت وینچ جرثقیل سقفی

خرید وینچ جرثقیل سقفی و استفاده از آن با مزایای زیادی همراه است. به همین دلیل وینچ را مهم‌ترین قسمت جرثقیل سقفی می‌دانند. در این بخش می‌خواهیم مزایای وینچ جرثقیل سقفی را بررسی کنیم.

• وینچ جرثقیل سقفی قدرت بالایی در لیفت بار‌های بسیار سنگین دارد. در واقع این وینچ‌ها با تناژ‌های مختلفی از بار قابل حمل تولید می‌شوند.

• برای ساخت وینچ از باکیفیت‌ترین و مقاوم‌ترین متریال‌ها بهره می‌برند. زیرا دوام و طول عمر وینچ جرثقیل بسیار مهم است.

• وینچ سرعت مناسبی داشته و می‌تواند بازدهی کار را در کارخانجات و صنایع مختلف چندین برابر کند. در واقع با وینچ جرثقیل سقفی می‌توان بیشترین کار را در کمترین زمان انجام داد.

• ترمز‌های مکانیکی از سقوط ناگهانی بار و ایجاد خسارت‌های مالی و جانی جلوگیری خواهند کرد.

• وینچ می‌تواند بار را تا ارتفاع بسیار زیادی بالا ببرد. میزان ارتفاع وینچ بستگی به نوع جرثقیل سقفی دارد.

• اپراتور به راحتی می‌تواند عملکرد وینچ جرثقیل سقفی را کنترل کند. بنابراین امکان کنترل دقیق و نظارت بر کار آن وجود دارد.

• استفاده از وینچ و جرثقیل سقفی موجب کاهش هزینه‌ها و عدم نیاز به نیروی انسانی زیاد در صنایع و کارخانجات مختلف می‌شود.

کاربرد‌های وینچ جرثقیل سقفی

وینچ جرثقیل سقفی برای تمامی نواع جرثقیل‌های سقفی کاربرد دارد. به صورت کلی جرثقیل‌های سقفی را به دو نوع یک پل و دوپل تقسیم می‌کنند. وینچ جرثقیل سقفی یک پل کوچک‌تر بوده و برای جابجایی بار‌های سبک‌تر به کار می‌رود. به همین دلیل این نوع جرثقیل دارای تناژ بار قابل حمل کمتری است. به این جرثقیل‌ها، جرثقیل کارگاهی نیز می‌گویند. اما در عوض وینچ‌های مربوط به جرثقیل سقفی دوپل بزرگتر بوده و دارای قدرت بیشتری برای حمل بار‌های بسیار سنگین دارند. در واقع این جرثقیل‌ها می‌توانند بار‌های بسیار سنگین را تا ارتفاع‌های زیادی بالا ببرند.

انواع وینچ جرثقیل سقفی کدامند؟

وینچ جرثقیل سقفی را می‌توان بر اساس پارامتر‌های مختلف به دسته‌بندی‌های گوناگونی تقسیم کرد. وینچ جرثقیل بر اساس سرعت حرکت خود به انواع یک سرعته و دوسرعته دسته‌بندی می‌شوند. وینچ‌های تک سرعته تنها با یک سرعت معین می‌توانند بار‌ها را جابجا کنند. درحالی‌های وینچ‌های دو سرعته می‌توانند با دور کند و دور تند بار‌ها را منتقل کنند. معمولاً وینچ‌های قدرتمندتر به صورت تک سرعته ساخته می‌شوند. از انواع وینچ‌های دیگر می‌توان به انواع وینچ موتوری، وینچ الکتریکی و وینچ هیدرولیکی اشاره کرد.

قیمت وینچ جرثقیل سقفی چقدر است؟

احتمالاً شما نیز این سؤال را دارید که قیمت وینچ جرثقیل سقفی چقدر است؟ برای خرید وینچ جرثقیل چقدر باید هزینه کنیم؟ در پاسخ به این سؤال باید بگوییم که قیمت وینچ مستقیماً به برند آن، ظرفیت بار قابل حمل، اندازه وینچ، کیفیت ساخت و… بستگی دارد.

وینچ‌های مربوط به برند‌های آلمانی، بلغاری و ژاپنی دارای قیمت بالایی نسبت به دیگر برند‌ها هستند. در حالی که وینچ‌های چینی قیمت خرید مناسب‌تری دارند. هر چه قدرت موتور گیربکس وینچ بیشتر باشد، ظرفیت حمل بار آن نیز بیشتر است. درنتیجه قیمت خرید آن نیز بالاتر می‌رود. همچنین کیفیت ساخت وینچ جرثقیل سقفی ارتباط مستقیمی با قیمت آن دارد.

خرید وینچ جرثقیل سقفی از جرثقیل بناگستر

شرکت جرثقیل بناگستر سالهاست که در زمینه واردات و فروش انواع. وینچ جرثقیل سقفی در مدل‌ها و برند‌های مختلف فعالیت دارد. می‌توانید تمامی وینچ‌های جرثقیل سقفی یک پل و دوپل را از این مجموعه همراه با گارانتی نامه معتبر خریداری نمایید. تیم متخصص جرثقیل بناگستر تمامی سرویس‌های مربوط به تعمیر و نگهداری وینچ سقفی را در اختیار خریداران قرار می‌دهد. بنابراین اصلاً نگران خدمات پس از فروش محصول خود نباشید.

جمع‌بندی

در این مقاله به صورت کامل به معرفی وینچ جرثقیل سقفی، کاربرد‌ها، انواع، قیمت و نحوه خرید آن پرداختیم. اگر می‌خواهید بهترین وینچ را با قیمت مناسب خریداری کنید، حتماً سراغ مراکز و مجموعه‌های معتبر بروید. زیرا این مجموعه‌ها بهترین محصولات را همراه با گارانتی نامه معتبر ارائه می‌دهند.

 

‫0/5 ‫(0 نظر)
دسته‌ها: خرید انواع بالابر
برچسب‌ها:
مقالات مرتبط
جرثقیل سقفی زنجیری | جرثقیل بناگستر

بالابر برقی زنجیری در انواع جرثقیلهای سقفی، دروازه‌ای و بازویی

جرثقیل‌ها و دستگاه‌های بالابر سقفی و دروازه‌ای انواع و شکل‌ها و مکانیسم‌های عملی متفاوتی دارند، اما تقریباً همه آن‌ها دارای یک عضو کاربردی و قسمت مشترک بسیار مهم هستند. همه…
ادامه مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست
مشاوره رایگان