1. جرثقیل بناگستر
  2. خرید قطعات، لوازم و اجزای انواع بالابر و جرثقیل سقفی
  3. معرفی و فروش ویژه انواع گیربکس و الکتروموتور جرثقیل سقفی

معرفی و فروش ویژه انواع گیربکس و الکتروموتور جرثقیل سقفی

امروزه جرثقیل در بیشتر صنایع سنگین، نیمه سنگین و حتی در کارگاه‌های تولیدی کوچک برای جابجایی و حمل مواد اولیه و محصولات، تجهیزات، نگهداشتن وسایل حین تعمیر و موارد دیگر مورد استفاده می‌شود. جرثقیل‌ها در انواع مختلفی طراحی و ساخته می‌شوند و با توجه به مدل و نیاز حمل و نقل دارای ظرفیت‌های متفاوتی هستند. انواع الکتروموتور جرثقیل‌های سقفی و انواع گیربکس جرثقیل‌های سقفی در تنوع‌ها و نمونه‌های مختلف در بازار موجود و قابل تهیه هستند. در تمامی جرثقیل‌ها نیروی محرکه آن‌ها موتور الکتریکی است و نیرو را به گیربکس‌های متصل به هر قسمت منتقل می‌کنند و حرکت را در هر جهتی انجام می‌دهند. برای آشنایی با انواع موتور‌های الکتریکی و گیربکس‌ها در جرثقیل‌های سقفی و جرثقیل‌های دروازه‌ای و معرفی برند‌های معتبر، این مقاله را تا انتها دنبال کنید. همچنین برای آشنایی با مراحل ساخت جرثقیل‌های سقفی این مقاله را در بناگستر مطالعه فرمایید.

الکتروموتور و گیربکس | جرثقیل بناگستر
الکتروموتور و گیربکس | جرثقیل بناگستر

 

الکتروموتور و گیربکس جرثقیل سقفی چیست؟

پیش از معرفی بهترین برند الکتروموتور جرثقیل سقفی و بهترین برند گیربکس جرثقیل سقفی، بهتر است کمی با این دو تجهیز مهم و نکات پیرامون آن آشنا شویم.

موتور و گیربکس تجهیزات ضروری در جرثقیل‌های صنعتی از جمله جرثقیل سقفی، جرثقیل دروازه‌ای، جرثقیل نیمه دروازه‌ای، جرثقیل بازویی، جرثقیل مونوریل و انواع دیگر جرثقیل‌های کارگاهی هستند. موتور و گیربکس وظیفه به حرکت درآوردن چرخ‌ها برای حرکت جرثقیل در طول و عرض سالن را بر عهده دارند. تعداد و قدرت گیربکس موتور در طراحی و ساخت جرثقیل با توجه به ظرفیت بار و دهانه مورد نیاز جرثقیل تعیین می‌شود.

الکتروموتور جرثقیل سقفی

موتور الکتریکی یا الکتروموتور یا دینام نوعی ماشین است که انرژی الکتریکی را به حرکت مکانیکی تبدیل می‌کند. ایده کلی بر این استوار است که وقتی یک فلز هادی تحت جریان الکتریسیته، در یک میدان مغناطیسی قرار می‌گیرد، نیرویی توسط میدان مغناطیسی بر آن هادی که حامل جریان برق است، وارد می‌شود. اکثر موتور‌های الکتریکی دوار هستند، اما موتور‌های خطی نیز وجود دارند.

گیربکس جرثقیل سقفی

گیربکس در زبان فارسی به معنی جعبه دنده است. این تجهیز بعد از موتور یا در مسیر تجهیزات صنعتی قرار می‌گیرند و با مکانیسم داخل گیربکس می‌توان گشتاور مورد نیاز دستگاه را با کم و زیاد نمودن نسبت چرخ دنده‌ها به یکدیگر، بدست آورد. بنابراین گیربکس ماشینی است که اولاً برای انتقال نیروی مکانیکی از منبع مولد نیرو به مصرف‌کننده و در درجه دوم برای برآوردن گشتاور و سرعت چرخش مورد نیاز مصرف‌کننده استفاده می‌شود به این صورت که موتور همیشه با یک سرعت و گشتاور می‌چرخد و گیربکس وظیفه دارد بر اساس نیاز، نیروی خروجی و سرعت را تغییر دهد. پس جعبه دنده در واقع یک واسطه بین منبع انرژی و مصرف‌کننده انرژی است که انعطاف‌پذیری را بین منبع انرژی و مصرف‌کننده انرژی برقرار می‌کند.

دو نوع اصلی گیربکس وجود دارد:

  • گیربکس خورشیدی
  • گیربکس حلزونی
گیربکس جرثقیل سقفی | جرثقیل بناگستر
گیربکس جرثقیل سقفی | جرثقیل بناگستر
گیربکس جرثقیل سقفی | جرثقیل بناگستر
گیربکس جرثقیل سقفی | جرثقیل بناگستر

بهترین برند‌های گیربکس و الکتروموتور جرثقیل سقفی

برند‌ها و مدل‌های مختلفی از گیربکس و الکتروموتور مورد استفاده در جرثقیل‌های سقفی در بازار وجود دارد. که به بعضی از آن‌ها می‌پردازیم

دماگ

برند دماگ Demag محصول آلمان، یکی از برند‌های معتبر در زمینه گیربکس و الکتروموتور و سایر تجهیزات جرثقیل‌های سقفی ست. دماگ تمامی تجهیزات مرتبط با جرثقیل‌های سقفی را با بهترین کیفیت تولید و عرضه کرده است.

ایلماز

برند ایلماز Yilmaz محصول ترکیه نیز یکی دیگر از برند‌های معتبر گیربکس و الکترومتور جرثقیل‌های سقفی ست.

پودم و بالکانکار

پودم و بالکانکار از برند‌های بلغار در زمینه تجهیزات مختلف جرثقیل‌های سقفی هستند. شرکت‌های بلغاری در زمینه تولید و تولید موتور‌های الکتریکی در اروپا از برند‌های مطرح دنیا هستند. موتور برق جرثقیل سقفی بلغاری برای بالا بردن حرکات جرثقیل و یا در طول و عرض سالن در مکان‌های صنعتی استفاده می‌شود.

الکتروموتور و گیربکس جرثقیل سقفی | جرثقیل بناگستر
الکتروموتور و گیربکس جرثقیل سقفی | جرثقیل بناگستر

سخن آخر

انتخاب و تهیه تجهیزات مناسب برای جرثقیل‌های سقفی از واجبات و الزامات هرکارگاهی ست که نیازمند خدمات بالابری می‌باشد. جرثقیل‌های سقفی تجهیزاتی مهم و اثر‌گذار هستند و عدم انتخاب درست و یا انتخاب بدون دقت کافی و بدون شناخت نیاز‌های کارگاه منجر به اتلاف هزینه یا ایجاد خطر در محیط کارگاه می‌شود. بنابراین لازم است در انتخاب و تهیه تجهیزات جرثقیل سقفی از جمله گیربکس و الکتروموتور، دقت و وقت‌گذاری کافی انجام شود.

کارشناسان ما در مجموعه جرثقیل بناگستر با سال‌ها سابقه اجرا و بهره‌برداری پروژه‌های جرثقیل در کارگاه‌ها و محیط‌های مختلف، آشنا به نکات ریز و گوشه‌های این صنعت، آماده ارائه خدمات و مشاوره به شما علاقه مندان هستند.

‫0/5 ‫(0 نظر)
دسته‌ها: خرید قطعات، لوازم و اجزای انواع بالابر و جرثقیل سقفی
برچسب‌ها:
مقالات مرتبط
ریموت کنترل جرثقیل سقفی | جرثقیل بناگستر

ریموت کنترل یا کنترل رادیویی در جرثقیل سقفی، دروازه‌ای و بازویی

رادیو کنترل یا ریموت کنترل وسیله در انواع جرثقیل هاست که وظیفه کنترل و هدایت دستگاه را از راه دور به عهده دارد تا ایمنی کاربر جرثقیل، کارگران دخیل در…
ادامه مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست
مشاوره رایگان